Już 13.09. 2022r. w Hotelu Vienna House Andel’s w Łodzi przy ul. Ogrodowej 17 spotkamy się  z  łódzkimi przedsiębiorcami branż  Beauty/Energetyki i Odnawialne Źródła Energii/Budownictwo, by spotkaniem informacyjnym z ekspertami rozpocząć przygotowania do kolejnych misji gospodarczych, tym razem w Dubaju/Norwegii/Chicago.

Jeśli Wasza firma posiada ciekawy, innowacyjny produkt, który warto pokazać światu, jeśli chcecie spotkać się na targach z potencjalnymi kontrahentami z zagranicy, zachęcamy do udziału w spotkaniu. Wystarczy wypełnić formularz i odesłać go na [email protected]. Udział w spotkaniu jest bezpłatny i gwarantuje przejście do etapu rekrutacji organizowanych misji. Zapraszamy do zapoznania się z planem spotkania, kryteriami wyboru firmregulaminem rekrutacji i wykazem inteligentnych specjalizacji.

 

Spotkanie poprowadzą nasi eksperci:

Nathaniel Espino – Ekspert ds. eksportu/importu na rynkach USA/Kanady

Partner założyciel warszawskiej agencji PR Aldgate Strategy Group. Specjalista w zakresie komunikacji międzykulturowej. Całą swoją karierę zawodową związał ze środowiskiem międzynarodowym, dwa lata spędził w Pekinie. Był członkiem zespołu, który w 2000 roku założył Dragon Capital, największy bank inwestycyjny na Ukrainie. Współpracował z Economist Intelligence Unit w Wiedniu, tworząc opracowania dotyczące obszaru Europy Środkowo-Wschodniej.

Jako członek Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce prowadzi szkolenia dla polskich firm dążących do ekspansji w USA oraz wspiera inwestorów amerykańskich w Polsce. Pracował dla największych światowych agencji informacyjnych: Reuters News Service i Bloomberg News, pisząc o giełdach, finansach i polityce. Ukończył George Washington University. Biegle posługuje się językiem polskim oraz posiada praktyczną znajomość hiszpańskiego i rosyjskiego.

 

dr Joanna Frączek-Broda – Ekspert ds. aspektów wielokulturowości w biznesie

Doktor nauk społecznych w dziedzinie bezpieczeństwa. Ukończyła elitarne studia podyplomowe „Komunikacja międzykulturowa w bezpieczeństwie narodowym” (Akademia Obrony Narodowej i Uniwersytet Warszawski). Wykładowca akademicki i certyfikowana trenerka (CIMIC Center of Excellence, Haga, CPdMZ w latach 2007-2009, 2011, 2014-2015, BYTMET 2014). Jest również certyfikowaną konsultantką modelu Extended DISC. Autorka artykułów naukowych oraz podręczników. Przez 12 lat wykładała w wojskowym Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych jednostce szkoleniowej w Polsce certyfikowanej przez NATO. Doradca kulturowy dla kadry managerskiej firm prywatnych i administracji publicznej. Właścicielka firmy badawczo-rozwojowej Kombinat Wiedzy. 

 

Marcin Kalisz – Ekspert ds. transportu i logistyki

Doradca w zakresie transportu i dystrybucji. W ramach międzynarodowej organizacji Supply Chain Advisory współpracuje blisko z ekspertami w całej Europie. 

Realizuje usługi doradcze w zarządzaniu łańcuchami dostaw. Zajmuje się projektami transportowymi oraz rozwiązaniami dla sieci dystrybucyjnych w szczególności dla branży meblowej. 

Jest związany z branża transportową i logistyczną od 18 lat. Pracował głównie u operatorów logistycznych (DHL Global Forwarding, Geodis Calberson, ET Logistik). Przez ostatnie lata zbierał doświadczenie współpracując i pracując dla producentów mebli (FORTE SA, Meble Wójcik, Meble VOX). Projektował i wdrażał rozwiązania supply chain w Niemczech, Hiszpanii, Czechach, Słowacji i na Węgrzech, współpracując z klientami z Polski, Niemiec i Hiszpanii. Absolwent Georg August Universitat w Gottingen (Niemcy).

 

Barbara Lichosyt – Ekspert ds. zagadnień formalno-prawnych na rynkach Danii/Norwegii

Ekspert w dziedzinie rachunkowości i finansów. Od 2005 roku mieszka w Norwegii, gdzie zajmuje się prowadzeniem ksiąg rachunkowych  i przygotowaniem sprawozdań finansowych, zarówno jako pracownik firm, jak i specjalista w biurze rachunkowym. Doskonale zna specyfikę prowadzenia działalności na rynku norweskim. Dysponuje również wiedzą w obszarze kadrowo-płacowym, w tym w zakresie warunków zatrudnianie i rejestracji  pracowników w Norwegii. Od 2021 prowadzi również własną działalność gospodarczą.

 

Maciej Łaski –  Ekspert ds. planowania i określania celów strategicznych

Pasjonat komunikacji marketingowej, organizator wydarzeń w kraju i zagranicą. Od blisko dekady związany z sektorem publicznym, był m.in. dyrektorem Departamentu Promocji i Współpracy z Zagranicą w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, gdzie współtworzył, a później nadzorował wdrażanie strategii marki dla województwa łódzkiego. Odpowiadał za uruchomienie pierwszego polskiego biura regionalnego w Chinach w Chengdu. Od lutego 2019 Dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń, w którym nadzoruje rozwój portfela wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w Łodzi. Z wykształcenia socjolog. Ukończył również dziennikarstwo i komunikację społeczną, a także studia podyplomowe z zarządzania oraz program menedżerski mini MBA w Polsko-Amerykańskim Centrum Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Członek Rady Programowej Łódzkiej Organizacji Turystycznej oraz Rady Programowej Muzeum Sztuki w Łodzi.

 

Dorota Stępniak – Ekspert ds. “myślenia projektowego”

Konsultantka w zakresie strategii przemysłów kreatywnych i wydarzeń w tym sektorze, kuratorka, badaczka, dziennikarka i edukatorka. Była pomysłodawczynią i managerką pierwszego w Polsce Festiwalu Designu – Łódź Design oraz kierowniczką operacyjną FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Przez 4 lata pracowała w zespole IDZ – International Design Center w Berlinie. Jest założycielką Fundacji Content Story, inicjującej działania projektowe z pogranicza designu, sztuki, technologii, mody, nauki i doświadczania użytkownika. Jej projekty były częścią Dutch Design Week, London Design Biennale czy Designers’ Open w Lipsku.

 

Michał Swatko – Ekspert ds. eksportu/importu na rynkach azjatyckich

Absolwent Wydziału Zarządzania, Uniwersytetu Łódzkiego. Odbył kurs chińskiego na Uniwersytecie Fudan w Szanghaju. 

Przez ponad 10 lat pracował w Chinach i Wietnamie. Kierował przedstawicielstwem w Shenzhen przedsiębiorstwa z branży meblowej – Gamet S.A. oraz biurem zakupowym w Hangzhou właściciela odzieżowej marki Tatuum, a także, jako freelancer, wieloma projektami importowymi z Dalekiego Wschodu. 

 

Paulina Szwed – Ekspert ds. kampanii marketingowych na rynkach zagranicznych

Marketer i PRowiec. Z sukcesami buduje i wdraża strategie marketingowe oraz PR-owe. Przeprowadziła wiele kampanii marketingowych wykorzystując narzędzia ATL, BTL, Digital. Realizowała projekty w sektorach B2B/B2C/B2A dla renomowanych firm polskich i międzynarodowych. Specjalistka od zarządzania kryzysowego. Główne obszary działalności to przede wszystkim standardy obsługi klienta, kampanie marketingowe, employer branding czy badania marketingowe. Doświadczenie zdobywała też w pierwszych polskich liniach lotniczych Centralwings, a następnie przez lata związana była z sektorem finansowym w mBank, Getin Bank czy BFF Banking Group. Obecnie w SunRoof International pełni funkcję Head of Marketing.

Do zobaczenia wkrótce.